Nowy raport Devire – Rynek pracy IT 2023. Czy HR zna oczekiwania pracowników?

Rynek pracy IT zmienia się w dynamicznym tempie. W ostatnich latach doszło do wielu zmian w zakresie form pracy, sposobu zatrudniania pracowników, a także zaczęto na większą skalę stosować rozwiązania cyfrowe. Wiele informacji na temat tego, jak będzie wyglądał rynek pracy IT w 2023 roku, można znaleźć w raporcie Devire „Rynek pracy IT 2023. Czy HR zna oczekiwania pracowników”. Omówiono tam najważniejsze branżowe trendy, które powinni mieć na uwadze zarówno pracownicy, jak i pracodawcy.

Nowy raport Devire

Jakie informacje zawiera raport Devire?

Darmowy raport Devire „Rynek pracy IT 2023. Czy HR zna oczekiwania pracowników?” zawiera wiele cennych informacji, które są niezwykle ważne zarówno dla pracowników HR i IT. 

Na potrzeby raportu przeprowadzono badania ilościowe i wykorzystano dane jakościowe pochodzące ze źródeł wewnętrznych i zewnętrznych. Dzięki temu eksperci Devire mogli przeprowadzić wszechstronną analizę dotyczącą aktualnych trendów HR. Dzięki niej uzyskali dokładny obraz branży IT na rynku pracy. 

Z raportu Devire można dowiedzieć się m.in.:

  • jak będzie wyglądał rynek pracy IT w 2023 roku,
  • czego oczekują pracownicy IT od przyszłego pracodawcy,
  • czy działy HR rozumieją potrzeby pracowników, 
  • w jaki sposób firmy mogą uzyskać przewagę nad konkurencyjnymi podmiotami w 2023 roku.

Czy HR zna potrzeby pracowników – co mówi raport Devire? 

Z konkluzji raportu Devire wynika, że istnieje rozbieżność między tym, w jaki sposób działy HR postrzegają skuteczność benefitów i inicjatyw oferowanych w ramach organizacji a tym, co specjaliści IT uważają o benefitach pozapłacowych. Zdaniem ekspertów IT do najbardziej skutecznych w zakresie budowania satysfakcji cieszą się takie benefity jak:

  • czterodniowy tydzień pracy,
  • prywatna opieka medyczna,
  • prywatna opieka stomatologiczna,
  • dodatkowy dzień wolny na well-being.

Czy tak samo uważają pracownicy HR? Okazuje się, że nie. Specjaliści HR mają zupełnie inne zdanie na temat tego, które benefity są najskuteczniejsze z ich punktu widzenia. Szczegółowe informacje na temat tego, czego oczekują eksperci IT na rynku pracy w 2023 roku znajdą Państwo w raporcie Devire „Rynek pracy IT 2023. Czy HR zna oczekiwania pracowników?”.

“Cieszę się, że z Devire możemy aktywnie kształtować rynek pracy, dzieląc się spostrzeżeniami w raporcie “Rynek Pracy IT 2023”. Doświadczenie naszych ekspertów, nabyte podczas kilku tysięcy procesów rekrutacyjnych, przeprowadzonych dla ponad setki podmiotów w 2022 roku, pozwala nam zobaczyć obraz rynku zatrudnienia w szerokim kadrze”

  — komentuje Michał Młynarczyk, CEO Devire.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz