Dlaczego Lubimy Zakupy

  • Post author:
  • Post last modified:13 września 2023
  • Post category:Porady

Większość z nas ciężko pracuje przez kilka godzin dziennie, aby zarobić na utrzymanie siebie i rodziny. Po ciężkiej pracy należy nam się także trochę odpoczynku i relaksu. Wiele osób jako formę relaksu traktuje zakupy. Dlaczego tak lubimy zakupy?

Zakupy

We wstępie napisałem, że wiele osób traktuje zakupy jako relaks, jednak od tej reguły zdarzają się wyjątki. Zasada jest taka, że to głównie kobiety lubią robić zakupy, natomiast mężczyźni najczęściej się w czasie zakupów męczą. W tym wpisie postaram się odpowiedzieć na pytanie, skąd bierze się ta różnica.

Zanim wyleje się na mnie fala negatywnych komentarzy, i oskarżenia o generalizację, pragnę powiadomić, że nie ja taką teorię uknułem. Bardzo łatwo można zapoznać się z licznymi badaniami, które dowodzą tezy, że kobiety lubią robić zakupy, natomiast mężczyźni nie szczególnie

Dlaczego kobiety lubią robić zakupy

Z moich obserwacji wynika, że kobiety bardzo lubią oglądać różne rzeczy. Robienie zakupów jest doskonałą okazją, żeby dać wyraz temu upodobaniu. Półki sklepowe pełne towaru, skłaniają do nieustannego przeglądania, oglądania, przebierania i wybierania.

Każdy produkt można znaleźć w dziesiątkach różnych odmian, a limit na karcie kredytowej aż się prosi, żeby z niego skorzystać. Zamiłowanie do zakupów, które przejawiają kobiety, wynika z ich natury.

Wywodzi się to jeszcze z czasów prehistorycznych, kiedy kobiety zajmowały się domem i dziećmi. Miały wtedy wiele czasu na swobodne rozmowy, dzielenie się opiniami i doświadczeniami z innymi kobietami i z dziećmi.

Mężczyźni natomiast zwykle przebywali na polowaniach. Musieli szybko i cicho się przemieszczać, aby nie spłoszyć zwierzyny. Komunikaty, którymi się posługiwali, były krótkie i zwięzłe. Teraz, idź, czekaj, stój, tak, nie, itp. To wszystko.

Dlaczego mężczyźni nie lubią zakupów

Dlatego kiedy mężczyzna idzie do sklepu, musi dokładnie wiedzieć, co ma kupić, gdzie to się znajduje w sklepie, oraz ile zapłaci. Facet do sklepu po prostu wchodzi, bierze towar, płaci i wychodzi. Pięć minut i załatwione.

Długie wyszukiwanie i oglądanie towaru po prostu go męczy. Znajdą się oczywiście wyjątki od tej reguły, ale ogromna większość mężczyzn właśnie w taki sposób postępuje. Idą „na polowanie:”, i chcą załatwić sprawę szybko i sprawnie, zanim zwierzyna ucieknie.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, lub jeśli Ci się nie podobał, skomentuj poniżej. Zachęcamy również do udostępniania naszego bloga w mediach społecznościowych.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz