Jaki Segregator Wybrać – Rodzaje i modele segregatorów

  • Post author:
  • Post last modified:12 września 2023
  • Post category:Porady

Segregator jest jednym z ważniejszych artykułów biurowych, ponieważ dzięki niemu można zachować porządek we wszystkich dokumentach. Z tego wpisu dowiesz się jaki segregator wybrać, oraz czym się kierować przy wyborze. W większości biur segregatory poustawiane są na specjalnie do tego celu przeznaczonych półkach, aby pracownicy mieli do nich łatwy dostęp. Do segregatorów wpina się najczęściej kszulki, a następnie do koszulek wkłada się poszczególne dokumenty.

Jaki Segregator Wybrać

Czym jest, oraz jaki segregator wybrać

Segregator ma wygląd dużego pojemnika i służy do archiwizowania i porządkowania różnorodnych dokumentów. Dzięki uporządkowaniu dokumentów w segregatorze znacznie łatwiejsze jest ich późniejsze przeszukiwanie. Stosowanie segregatorów wynika najczęściej z potrzeby przechowywania w odpowiednim porządku dokumentów, które pozostawione luzem mogłyby ulec zagubieniu czy nawet zniszczeniu. 

Bardzo często segregatory stosowane w biurach są wyposażone w mechanizm dźwigniowy, który otwierany jest za pomocą dźwigni, a także mechanizm kółkowy. Rozstaw ramion w każdym rodzaju mechanizmu segregatora jest zunifikowany i dostosowany do rozstawu dziurkującego mechanizmu dziurkaczy.

Większość segregatorów biurowych ma otwór na grzbiecie, który ułatwia wyciągnięcie segregatora spomiędzy szeregu innych segregatorów. Nie zawsze bowiem jest możliwe, aby wyciągnąć go, łapiąc za górę grzbietu. Tak jest na przykład wtedy, gdy odległość między półkami jest równa wysokości segregatora. Znalezienie segregatora nikomu nie powinno sprawiać trudności.

Gdzie można nabyć segregatory

Jeżeli ktoś potrzebuje kilku segregatorów do posortowania większej ilości dokumentów, to wystarczy wejść do sklepu papierniczego albo odwiedzić dział z artykułami biurowymi w jakimś supermarkecie. Bez problemu będzie można tam znaleźć odpowiedni model, dostosowany do własnych potrzeb.

Jeśli ktoś chce wyposażyć swój sekretariat lub inne biuro, to powinien on udać się do hurtowni akcesoriów biurowych, ponieważ tam z pewnością będzie bardzo duży wybór i ceny będą atrakcyjniejsze.  Spośród  szerokiej gamy oferowanych segregatorów należy starannie wybrać te najodpowiedniejsze.

Jaki segregator wybrać na specjalne zamówienie

Jeżeli jednak wymagania kupującego są niezwykle specyficzne lub ktoś potrzebuje niezwykle eleganckich segregatorów, to należy zlecić wykonanie ich jakiejś firmie produkcyjnej, ściśle określając przy tym swoje oczekiwania.

Producenci segregatorów dopasowują je do różnych formatów papieru. Dostępne są bowiem segregatory w rozmiarach: A3, A4 oraz A5. Okładki segregatora zazwyczaj wykonane są z twardej tektury, a w segregatorach lepszej jakości ten karton pokryty jest jeszcze dodatkowo folią PP. Na grzbiecie segregatora zawsze jest miejsce na opis jego zawartości, a w droższych segregatorach jest to etykieta wymienna.

5/5 - (4 votes)

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz