Reakcja na Zdenerwowanego Pracownika

Twoja sekretarka, jest niezadowolona z faktu, że odmówiono jej wolnego poniedziałku w okresie wzmożonej pracy? Od tego czasu systematycznie zapomina o nagłych telefonach od klientów, a wczoraj rano, tuż przed spotkaniem z poważnym kontrahentem, przypadkowo wylała kawę na krawat! Amnezja? Niedopasowanie? Nie, tylko dużo gniewu! Nadszedł czas, aby zareagować.

Reakcja na Zdenerwowanego Pracownika

W tym artykule opisuje 10 praktycznych porad, jak powinna wyglądać Twoja reakcja na zdenerwowanego pracownika.

1. Zachowaj spokój, to najlepsza reakcja na zdenerwowanego pracownika

Aby rozładować problem, najlepiej się nie denerwować. Twój pracownik będzie łatwiejszy do ułagodzenia, jeśli wiesz, jak być spokojnym.

2. Będziesz omawiał problemy ze swoim pracownikiem

To właśnie niewypowiedziane rzeczy zatruwają relacje między szefem a pracownikiem. Odważ się szczerze odnieść do problemu.

Bądź ostrożny: szczerze, ale nie bez nadania odpowiedniej formy, twój pracownik nie może czuć się atakowany. Najpierw wysłuchaj, co ma do powiedzenia, zanim cokolwiek odpowie.

3. Wyjaśnienie nieporozumienia, które przedstawisz

Wyraź swój punkt widzenia, dlaczego podjąłeś taką lub taką decyzję. Wyjaśnienie przyczyn nieporozumienia czasami wystarczy, aby uspokoić sytuację.

4. Będziesz szedł na ustępstwa

Aby rozstrzygnąć spór, dlaczego nie zrezygnować z odrobiny balastu? Twoja sekretarka nie mogła wziąć wolnego poniedziałku? Więc daj jej jeszcze jeden dzień.

5. Ale nie zrezygnujecie ze swojego autorytetu

Rozluźnienie stanowiska nie jest równoznaczne z pobłażliwością. Nie bój się jasno potwierdzić „zasad gry” obowiązujących w firmie.

6. Porozmawiaj z innymi pracownikami

Nie łudź się, Twój pracownik miał czas, aby podzielić się swoimi odczuciami z kolegami. Aby uniknąć efektu kuli śnieżnej, przedyskutuj ten temat otwarcie z innymi pracownikami.

7. Popraw swoją komunikację

Problem, z którym musiałeś się zmierzyć, z pewnością wskazuje na brak komunikacji. Naucz się wyjaśniać swoje wybory i zasięgaj opinii pracowników w kwestiach, które ich dotyczą, aby lepiej ich zaangażować.

8. W przyszłości będziesz lepiej słuchał swoich pracowników

Zwracaj większą uwagę na swoich pracowników. Umiejętność wykrywania irytacji i przykrości, zanim sytuacja osiągnie rozmiary nie do opanowania. Im bardziej problem ten będzie rozwiązywany u podstaw, tym szybciej ludzie się uspokoją.

Nie ma w tym żadnej tajemnicy: posłuchaj, co mówią Twoi pracownicy, przedyskutuj to z nimi i zanotuj wszystko, co wyniknie z tych cennych rozmów.

9. Twój styl zarządzania niech zostanie zmieniony

Twórz klimat zaufania między Tobą a Twoimi pracownikami. Jeśli czują się z tobą wystarczająco komfortowo, nie zawahają się powiedzieć ci, co jest nie tak i zasugerować ulepszeń.

Nieporozumienie nie tworzy „dramatu”, jeśli można się nim zająć natychmiast i naturalnie.

To wszystko, bomba rozbrojona? Nie rozpamiętuj zbytnio tego wydarzenia, idź dalej, wzmocnij się przez to doświadczenie.

Reakcja na zdenerwowanego pracownika, podsumowanie

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz