Czy warto pracować zdalnie – Korzyści pracy online

  • Post author:
  • Post last modified:7 czerwca 2023
  • Post category:Biznes

W czasach pandemii wiele osób zadaje sobie to trudne pytanie – czy warto pracować zdalnie ? Co ja z tego będę miał? W domu na pewno umrę z nudów, przytyję i stanę się leniwy. Nic podobnego!

Czy warto pracować zdalnie

Praca zdalna może być naprawdę dobrym wyjściem, dla osób, które potrafią narzucić sobie stały grafik pracy. Co to oznacza w praktyce? Pracuj w takich godzinach, jak pracowałeś w swoim biurze!

Czy warto pracować zdalnie i jakie są ewentualne korzyści

Czy są jakieś benefity związane z pracą w trybie zdalnym? Oczywiście, że tak! Przede wszystkim oszczędność czasu – w końcu nie musisz dojeżdżać do pracy i zrywać się z łóżka dwie godziny wcześniej.

Druga sprawa to oszczędność pieniędzy – pracując z domu, nie musisz wydawać pieniędzy na dojazdy. Czy praca zdalna rozleniwia, czy jest nudna? Może być, jeśli źle ją zaplanujesz. Trzeba powrócić do kwestii grafiku, który sprytnie ułożony nie będzie utrudniał nam codziennego życia.

Jednocześnie należy pamiętać, że jedną z rzeczy, która rzeczywiście może nas rozleniwić to tzw. bedworking – praca z łóżka. Nie służy to ani efektywności, ani zdrowiu! Zarabianie w Internecie powinno być traktowanie jak zwykła praca, ze wszystkimi jej atrybutami.

Jeśli pracujesz zdalnie – zainwestuj w biurko, wygodny fotel lub krzesło i stwórz pozory swojego własnego mini-biura – wtedy z pewnością przeczucie znużenia nie będzie prześladowało.

Ostatnia i najważniejsza sprawa to twoje podejście. Jeśli nastawisz się negatywnie – wówczas nici z wykonywania obowiązków służbowych w sposób zdalny. Pamiętaj, że dobre nastawienie to podstawa! Ten często wykorzystywany korporacyjny slogan zawiera w sobie mnóstwo prawdy!

Jeżeli nadal masz wątpliwości, czy warto pracować zdalnie – koniecznie przeczytaj ten artykuł ponownie!

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz