Używanie Telefonu na Przejściach dla Pieszych

Widok osoby przechodzącej przez ulicę z telefonem przy uchu jest już codziennością. Warto zadać sobie pytanie, czy używanie telefonu na przejściach dla pieszych jest bezpieczne. W tym artykule omówimy przepisy związane z tym tematem.

Używanie Telefonu na Przejściach dla Pieszych

Wszyscy kierowcy wiedzą, że używanie telefonów komórkowych podczas jazdy jest zabronione. Teraz ten zakaz obejmie pieszych. Dotyczy to jednak tylko momentu, w którym pieszy chce wejść na drogę lub na skrzyżowaniu.

Używanie telefonu na przejściach dla pieszych i w samochodach

Obecne przepisy stanowią, że kierowcy wjeżdżający na skrzyżowanie muszą zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszym na skrzyżowaniu. Po wejściu w życie nowelizacji kierowca będzie odpowiedzialny za wpuszczanie pieszych tylko do przechodzących obok (nie dotyczy to jednak tramwajów). Nowe przepisy dotyczą nie tylko kierowców, ale także pieszych.

Powinni zachować szczególną ostrożność na przejściu dla pieszych lub na szlaku, teraz większość z nas jest ciągle rozpraszana przez smartfony. Dlatego podczas planowania przejazdu przez ulicę zabrania się korzystania z telefonów komórkowych i podobnych urządzeń.

Zapoznaj się również z innymi wpisami na naszym blogu. Omawiamy wiele przepisów dotyczących ruchu drogowego, oraz inne tematy związane z bezpieczeństwem.

5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz