Jak Osiągać Cele nie Zwiększając Nakładów Swojej Pracy

Każda osoba chce pracować lepiej, ale jednocześnie nie poświęcać na ten czas większej ilości energii niż dotychczas, a może nawet obniżać jej zużycie. Jak osiągać cele, nie zwiększając nakładów pracy ? Są na to sposoby, bowiem pracować ciężko to nie znaczy zaharowywać się codziennie i jeszcze mocniej oddalać się od efektów. Wystarczy pracować z głową i maksymalnie oszczędzać swój czas, żeby pod koniec dnia mieć przeczucie, że zrobiło się z niego dobry użytek.

Jak Osiągać Cele

Planuj, zanim zaczniesz pracować

Zanim weźmiesz się do pracy, poświęć pięć minut na zastanowienie się, jakie masz cele i w jaki sposób możesz osiągnąć je najszybciej, a następnie spisz powstały w ten sposób plan.

Nie chodzi o rozkładanie całego dnia na godzony i ustalanie, kiedy się odpoczywa, a kiedy pracuje, ale o opracowanie metody pozwalającej najszybciej i najskuteczniej wywiązać się ze swoich obowiązków. Możesz podzielić je sobie na etapy i do każdego przygotować metodę.

W ten sposób nie będziesz tracił niepotrzebnie czasu na zastanawianie się, co robić dalej, a do tego nie zaczniesz robić tego w sposób spowalniający twoje osiągnięcia.

Zobacz także: Jak połączyć pasję z pracą zawodową.

Szukaj osób, które mogą pokazać Ci, jak osiągać cele

Praca z kimś może przynieść nieoczekiwane, ale bardzo pozytywne efekty. Czerpanie z doświadczenia innych osób pozwala Ci uniknąć ich błędów oraz wyciągnąć interesujące Cię wnioski.

Dzięki temu od razu możesz wdrażać w życie sprawdzone rozwiązania, które usprawnią twoją pracę i pozowała Ci szybciej osiągnąć cel. Nie musisz się obawiać, że ktoś nie będzie chciał z Tobą współpracować.

Zobacz także: Czym zajmuje się trener personalny

Znaczna większość osób, które osiągnęły sukces, jest pewna swojej pozycji i pomoc Tobie potraktują jako swój obowiązek. Słuchaj tego, co mają Ci do powiedzenia osoby bardziej doświadczone i wykorzystuj ich wiedzę.

Dostosuj cele do swoich możliwości

Nigdy nie porywaj się z siekierą na słońce. Jeśli dziś jakiś cel jest dla Ciebie nieosiągalny, rozbij do na mniejsze czynniki i skup się na nich po kolei.

Niczego nie osiągniesz bez problemu, jeśli jest to coś, co Cię rozwinie. Tylko wykazanie się cierpliwością pozwoli Ci osiągnąć ten cel na stałe i w najszybszym czasie.

Jeśli od razu skupisz się na czymś, co Cię przerasta, znormujesz tylko czas i pokażesz sobie, że nie dasz rady zmienić niczego w twoim życiu.

Z kolei jeśli od razu zaczniesz widzieć efekty swojej pracy i odnosić małe sukcesy, dodatkowo się zmotywujesz i będziesz bardziej chętny do pracy nad sobą.

5/5 - (4 votes)

Ten post ma 6 komentarzy

  1. CMD.EXE

    Wiedza i kompetncja płynie z twoich postów inspirują i zmuszają do refleksji. Dzięki Ci za tak bogaty wkład w społeczność blogową. Trzymaj tak dalej Cześć!

  2. Tak ładnie to jest napisane — jestem w totalnym szoku. Sam chcę prowadzić bloga, ale nie mam inspiracji, chyba będę czerpał ją z Twojego bloga — też chcę być znany!

  3. Wegetarianizm.xmc.pl

    Cechą talentu jest niemożność pisania na zamówienie… Poza tym to Zgadzam sie z Toba w 100 i popieram w/w poglady w soposb proSubiektywny 🙂 E. Zegadlowicz.

Dodaj komentarz