Czy poddanie się to zawsze zła strategia

  • Post author:
  • Post last modified:12 września 2023
  • Post category:Porady

Można powiedzieć, że poddawanie się nie wychodzi na dobre, ale jak to zwykle bywa, bywają sytuacje, w których taka strategia sprawdzi się najlepiej. Czy poddanie się to zawsze zła strategia ?

Czy poddanie się to zawsze zła strategia

Czasami nie warto iść dalej, szczególnie jeśli sam czujesz, że to, co czeka Cię na końcu drogi, nie będzie dla Ciebie dobre. Mając to na uwadze, zawsze staraj się rozpatrzyć wszystkie możliwości tak, żeby twoja ostateczna decyzja była tą, która w danym momencie najbardziej Ci odpowiada.

Nie ma sensu iść do przodu, kiedy nie wierzysz w rezultaty

Czasami zdarza się tak, że zaczynasz coś robić z entuzjazmem, ale po czasie się wypalasz i nie masz już do tego serca. To się zdarza, epizody zwątpienia nachodzą często, zwłaszcza jeśli ktoś postawił przed sobą bardzo ciężki od osiągnięcia cel. Ale może też być inaczej.

Zobacz też: Jak osiągać cele

Jeśli wybrałeś się na studia, które ostatecznie nie dają Ci tego, czego od nich oczekiwałeś, być może nie ma sensu tracić na nie czasu i zamiast tego nabyć potrzebną wiedzę na krótszych kursach albo samodzielnie. Jeśli coś, co kiedyś było dla Ciebie ważne, nie daje Ci perspektyw, które Ci obiecywało, to często mądrzej byłoby z tego zrezygnować.

Priorytety zawsze mogą się zmienić, czy poddanie się to zawsze zła strategia ?

Ludzie się zmieniają, poznają nowe osoby, w ich życiach zachodzą niespodziewane sytuacje. Po czasie priorytety mogą się zmienić. Można co prawda powiedzieć, że jeśli poświęciło się na coś pół swojego życia, to nie warto tego rzucać, bo ktoś ma nowe zainteresowanie, ale nie jest to do końca prawda.

Często w naszym życiu pojawiają się zupełnie nowe możliwości, które stwarza na przykład rozwój technologiczny. Dobrym przykładem będzie tutaj marketing internetowy, o którym jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie myślał poważnie.

Kiedy czujesz, że w twoim życiu pojawia się coś ważniejszego i musisz wybrać, lepiej kieruj się swoim sercem i przeczuciem, a nie powinnością czy tym, ile czasu na coś poświęciłeś. Jeśli masz żałować obu decyzji, to wybierz tę, która będzie bolała Cię mniej, ale nigdy nie miej poczucia, że to, co trwa dłużej, zawsze jest ważniejsze.

Życie nie zawsze pozwala Ci coś dokończyć

Są takie sytuacje, które zmienią twoje życie całkowicie. Być może się ożenisz albo twoi rodzice umrą, co kiedyś musi się zdarzyć. W takich wypadkach możesz być zmuszony do zrezygnowania z czegoś, bo zwyczajnie temu nie podołasz.

Pamiętaj, że nie ma niczego złego w poddaniu się pod wpływem trudnych i niezależnych od Ciebie okoliczności. Nie możesz wymagać od siebie ciągłego podążania obraną drogą, jeśli nie masz na nią pieniędzy, czasu albo siły.

Nie zamykaj jej dla siebie, ale nie czuj się także w obowiązku jej dokańczać. Zamiast tego skup się na sobie i swoim komforcie, bo jego utracenie będzie sporo Cię kosztowało.

5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz