Jak Samodzielnie Umyć Auto

  • Post author:
  • Post last modified:7 czerwca 2023
  • Post category:Porady

Regularne wydatki na myjnie mogą znacznie uszczuplić portfel kierowcy. W dzisiejszym wpisie dowiesz się jak samodzielnie umyć auto. Temat wydaje się trochę banalny, jednak czytaj dalej, a przekonasz się, że tak nie jest.

Jak Samodzielnie Umyć Auto

Podstawą pielęgnacji auta jest jego czyszczenie, najpierw musimy spłukać auto wodą, aby usunąć brud i kurz. Jeśli mamy odpowiednie warunki i sprzęt, najlepiej rozpocząć mycie wstępną aktywną pianą. Nakładamy go od dołu do góry auta, a następnie dokładnie w ten sam sposób spłukujemy wodą.

Jak samodzielnie umyć auto, od czego zacząć

Następnie zaczęliśmy myć samochód zwykłym szamponem. Zabrania się pozostawiania piany na pojeździe do wyschnięcia, a środek czyszczący nie tylko dokładnie wypłucze pozostałości, ale także zneutralizuje alkaliczny odczyn piany.

Po tym etapie możemy skupić się na trudniejszych zabrudzeniach, takich jak ślady żywicy czy owadów. Zwłaszcza wiosną i jesienią przód samochodu jest często zanieczyszczany przez owady. Te ślady mogą być trudne do wyczyszczenia, zwłaszcza jeśli są stare i suche. Aby je usunąć, warto użyć specjalnego środka do czyszczenia owadów.

Na myciu auta nie warto oszczędzać. Jeśli brakuje Ci gotówki na zakup środków czyszczących, skorzystaj z szybkiej pożyczki przez Internet.  Pieniądze oddasz zaraz po wypłacie, i nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów.

Czego używać, jak samodzielnie umyć auto

Oprócz stosowania odpowiednich środków, w celu usunięcia różnych zabrudzeń z karoserii, bardzo ważne są również same akcesoria. Do usuwania wtrąceń po myciu wstępnym najlepiej nadają się chusteczki, gąbki lub pady pokryte glinką polerską.

Doskonale zastępują wcześniej używaną ręcznie robioną glinkę lakierniczą i pozwalają na szybkie przygotowanie powierzchni do polerowania.

Zobacz inne wpisy na naszym blogu.  Zachęcamy również do komentowana wpisów.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz