Dlaczego Warto Stosować Opony Zimowe

Jazda zimą wymaga od kierowcy doskonalenia swoich umiejętności, a także odpowiedniego wyposażenia opon samochodowych w celu zapewnienia maksymalnej przyczepności. Czy tocząca się dyskusja odnośnie używania opon zimowych rzeczywiście może poprawić bezpieczeństwo? Oto kilka informacji, które pomogą Ci podjąć decyzję o zakupie. Sprawdź, dlaczego warto stosować opony zimowe.

Dlaczego Warto Stosować Opony Zimowe

Ważnym elementem odróżniającym opony letnie od zimowych jest bieżnik. Zimą opony muszą zapewniać przyczepność nie tylko na śniegu czy lodzie, ale także na gładkim zamarzniętym asfalcie. Bieżnik opon zimowych ma wiele lameli i duże kostki.

Dlaczego warto stosować opony zimowe

Bezpieczeństwo – Oprócz komfortu podczas jazdy po śniegu opony zimowe zapewniają również lepszą sterowność, lepsze przyspieszenie i hamowanie. Badania wykazały, że skuteczność hamowania opon zimowych w warunkach zimowych jest dwukrotnie większa niż opon letnich. Używając opony w następnym sezonie, należy zwrócić uwagę na bieżnik opony.

Nie trzeba przypominać, że oprócz obniżenia bezpieczeństwa, jazda na zużytych oponach może również skutkować mandatami.  Upewnij się, że jeździsz na oponach z bieżnikiem 3-4 mm. Jeśli mierzysz ciśnienie w oponie, pamiętaj, że temperatura wpływa na jej wysokość.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz