Prawo Jazdy – Nowe przepisy

  • Post author:
  • Post last modified:26 maja 2023
  • Post category:Porady

Wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące obowiązku posiadania przy sobie dokumentów uprawniających do poruszania się po drogach. Od grudnia 2020 roku, nie trzeba już wozić ze sobą dokumentu prawo jazdy.

Prawo Jazdy Grudzień 2020

Warto zapoznać się z przepisami, jeszcze przed ich wejściem w życie. Może nas to uratować przed problemami w czasie kontroli drogowej, oraz utratą pieniędzy w formie mandatu karnego. Nowoczesna technologia przychodzi z pomocą.

Zmiany w prawo jazdy grudzień 2020

Od 5 grudnia 2020 roku nie będziemy musieli martwić się o to, że zostawiliśmy swoje prawo jazdy w szafce lub innym portfelu na korytarzu. – Nie chcemy zwlekać, w tej sprawie otrzymaliśmy wiele próśb od obywateli – powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski. -Dotrzymujemy obietnicy.

Jak obiecaliśmy – polscy kierowcy już niedługo będą mogli mieć wszystkie potrzebne dokumenty samochodowe na swoich telefonach komórkowych, a dokładniej w aplikacji mObywatel – dodał. Nie warto pobierać mObywatela do 5 grudnia. Dziś każdy kierowca znajdzie tutaj mPojazd, co odzwierciedla dane w dowodzie rejestracyjnym, polisie OC i karcie pojazdu.

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie naszych wpisów, napisz w komentarzu poniżej.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz