Marketing Bezpieczeństwa na Drodze

Tytuł tego wpisu, czyli marketing bezpieczeństwa na drodze może Ci się wydać trochę dziwny. O co tutaj właściwie chodzi. Mówi się, że jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to zazwyczaj chodzi o pieniądze. I faktycznie o pieniądze tutaj się rozchodzi.

Marketing Bezpieczeństwa na Drodze

Bezpieczeństwo ruchu drogowego nie jest przedsięwzięciem biznesowym, dlatego nie jest łatwo znaleźć na to inwestora. Teoretycznie, zajmuje się tym rząd danego kraju, jednak w praktyce bywa różnie. Na szczęście dla wielu ludzi, bezpieczeństwo na drodze jest życiową pasją, i bardzo chętnie się angażują w poprawę jego funkcjonowania.

Kto prowadzi marketing bezpieczeństwa na drodze

W naszym kraju tym tematem zajmują się głównie Ministerstwo Infrastruktury oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. To pierwsze dba o utrzymanie dróg w dobrej kondycji. Natomiast Polska Policja, zajmuje się bezpieczeństwem ruchu drogowego.

W tym celu wykorzystywane są różne narzędzia marketingowe, również z dziedziny marketingu internetowego. Organizowane są liczne kampanie społeczne, mające na celu edukację ludności. Pewnie widziałeś w telewizji lub w na stronach internetowych klipy na temat szkodliwości jazdy samochodem pod wpływem alkoholu. To jest właśnie przykład takiej kampanii.

Policja również od czasu do czasu organizuje różne akcje, mające na celu uświadomienie kierowców. Czasami rozdają jakieś gadżety czy maskotki, a czasami tylko upominają kierowców. Pamiętam, jak kiedyś zakładali na głowę kierowcy nieprzestrzegającemu przepisów, czapki pirackie. Miało to symbolizować piractwo na drogach.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi wpisami na blogu.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz