Prawo drogowe 2021

Trwają prace nad zmianami w kodeksie drogowym. Z tego wpisu dowiesz się jakie zmiany może czekać prawo drogowe 2021. Zaznaczam, że są to na razie tylko propozycje zmian, nie weszły jeszcze one w życie.

Prawo drogowe 2021

Priorytet pieszych przed wjazdem na skrzyżowanie, ograniczenie prędkości na terenach zabudowanych do 50 km / h 24 godziny na dobę, zakaz jazdy „na zderzaku”. Poniżej przedstawiamy zmiany, które mogą wejść w życie w 2021 roku.

Proponowane regulacje oparte są na rządowym projekcie nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, która oczekuje obecnie na drugie czytanie w Parlamencie. Na czym dokładnie będzie polegało nowe rozwiązanie w zakresie ruchu drogowego?

Prawo drogowe 2021, piesi

Zgodnie z tym zaleceniem kierowcy zbliżający się do skrzyżowania muszą nie tylko zachować szczególną ostrożność, ale także ustąpić pierwszeństwa pieszym na przejściu dla pieszych. Ponadto powinien zmniejszać prędkość, aby nie zagrażać ludziom na pasie.

Do obowiązków kierowcy należy również wpuszczenie pieszych na skrzyżowanie lub stanięcie na nich. W planowanej zmianie rozszerzenie pierwszeństwa na pieszych wchodzących na przejście dla pieszych nie dotyczy tramwajów. Zmiany dotyczyć będą również samych pieszych. Nie będzie mógł używać telefonów komórkowych ani podobnych urządzeń podczas przechodzenia przez ulicę lub tor wyścigowy.

W takim układzie przydałyby się także zmiany w odpowiedzialności za zdarzenia drogowe. Każdy wypadek spowodowany z winy kierowcy, może znacznie uszczuplić jego konto bankowe. Warto pomyśleć więc o dodatkowym ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz