Tworzenie Stron Internetowych – Od czego zależy cena strony

Specjalista, dla którego tworzenie stron internetowych nie sprawia problemów, potrafi zaledwie po kilku minutach przebywania na witrynie określić czy jest ona prosta – tania, czy profesjonalna – droga. Jeśli zastanawiasz się, czy jest możliwe stworzenie profesjonalnego portalu internetowego w atrakcyjnej cenie, w tym artykule znajdziesz odpowiedź.

Tworzenie Stron Internetowych

Koszty usług internetowych

Ceny szeroko pojętych usług internetowych są bardzo zróżnicowane. Podobnie jest w przypadku kosztów utworzenia strony www. Dlaczego tak się dzieje ? Tanie strony internetowe bardzo często są oparte na gotowych szablonach, dzięki czemu ich utworzenie nie wymaga dużych nakładów pracy. Wystarczy zainstalować odpowiedni schemat, i podmienić treść.

Profesjonalne serwisy zazwyczaj tworzone są od podstaw. Pracują nad nimi całe zespoły, składające się z programistów, grafików, i specjalistów do spraw marketingu. Utworzenie takiej strony internetowej może zająć nawet kilka miesięcy, i pochłonąć setki tysięcy złotych. Wykonawcy dużych projektów finansowanych z budżetu państwa, wyłaniani są w przetargach, a wartość kontraktu często objęta jest tajemnicą.

Tworzenie stron internetowych dla małych i średnich firm

W przypadku niewielkich firm lub osób fizycznych, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, tworzenie stron internetowych wygląda zupełnie inaczej. Prosta strona, pełniąca tylko funkcję informacyjną może być utworzona w ciągu kilku godzin, przez początkującego studenta informatyki. Taka usługa będzie kosztować zaledwie kilkaset złotych.

Posiadanie strony internetowej wymaga również ponoszenia stałych kosztów. Co roku należy opłacać dzierżawę domeny, czyli adresu internetowego, oraz usługę hostingową, czyli wynajęcie serwera, na którym będą przechowywane wszystkie niezbędne pliki. W zależności od dostawcy może to być kolejne kilkaset złotych. Chociaż można także znaleźć oferty hostingowe za kilkadziesiąt złotych.

Dlaczego strony firmowe są tak popularne

Strona internetowa jest wirtualnym biurem, i wizytówką firmy. Potrafi również pozyskać ogromną ilość nowych klientów. W przypadku tradycyjnego biura, aby posiadać dobrą lokalizację, trzeba wydać spore pieniądze. Wysokie będą również stałe koszty utrzymania lokalu, takie jak prąd, czy ogrzewanie.

Ze stronami internetowymi jest nieco inaczej. Koszt rejestracji nowej domeny internetowej, będzie taki sam dla dużej korporacji, co dla nastolatki piszącej własny pamiętnik w sieci. W przypadku adresów internetowych panuje równość, nie ma lepszych i gorszych lokalizacji. Wszystkie strony internetowe mieszczą się w jednym miejscu – w sieci www.

Nie oznacza to oczywiście, że wszystkie domeny internetowe mają taką samą wartość. Każdy adres www „startuje” z tego samego pułapu, ale z czasem może zyskiwać na wartości. Wartość domeny uzależniona jest od wielu czynników, takich jak autorytet domeny, miesięczna liczba wyświetleń, czy popularność słowa zawartego w nazwie. Strona internetowa firmy, w momencie zakupu staje się jej aktywem, które można odsprzedać z zyskiem. Jednak prosperujące przedsiębiorstwa bardzo rzadko się na taki krok decydują.

Od czego zależy cena strony internetowej

Jak już wcześniej wspomniano, tworzenie stron internetowych może zajmować od kilku godzin, do kilku miesięcy. Cena przygotowania działającej witryny internetowej będzie zależała od wielu czynników. Proste strony, pełniące funkcję wizytówki firmy będą najtańsze, natomiast rozbudowane strony sprzedażowe dużego sklepu internetowego, to już spory wydatek.

Strona internetowa powinna być również zaprojektowana z myślą o uzyskaniu wysokiej pozycji w wyszukiwarkach internetowych takich jak Google, czy Bing. Osoba zajmująca się danym projektem, powinna doskonale znać zasady SEO, czyli search engine optymization.

Optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek jest bardzo ważna, ponieważ pozwala na uzyskiwanie darmowego ruchu na stronie. Dzięki temu właściciel serwisu może sporo zaoszczędzić na płatnych kampaniach reklamowych. Najpopularniejszą usługą oferowaną przez Google jest PPC, czyli pay-per-click. Korzystając z usługi Google Ads, możemy od razu znaleźć się na samym szczycie wyników wyszukiwania. Jest to jednak dosyć kosztowne, dlatego warto stosować głównie naturalne pozycjonowanie SEO.

Jeśli interesuje Cię profesjonalne tworzenie stron internetowych, sprawdź artykuły na blogu https://DigitalPromotion.pl Znajdziesz tam wiele cennych porad odnośnie projektowania stron, oraz marketingu internetowego.


5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz