Promocja w Internecie – Jak działa reklama online

Firma, która nie istnieje w internecie, nie istnieje dzisiaj praktycznie wcale. Reklama jest dźwignią handlu, a sieć to obecnie jedno z najważniejszych miejsc, w których przedsiębiorcy mogą skutecznie się promować. Promocja w Internecie jest aktualnie najlepszym dostępnym narzędziem marketingowym.

Promocja w Internecie

Własny biznes to nie lada wyzwanie, co potwierdzi każdy, kto kiedykolwiek próbował swoich sil na tym polu. Brak reklamy i promocji w internecie jest praktycznie jednoznaczne z powolnym znikaniem z rynku. Biznes wykorzystuje sieć niemal do wszystkiego, a przede wszystkim do pozyskiwania nowych klientów.

Na czym polega promocja w Internecie

Sposobów na skuteczną i szeroką promocję w internecie jest kilka. Najważniejsze jest, aby prawidłowo dostosować ją do profilu działalności firmy. Podstawą dla każdej firmy jest strona www. To forma prezentacji, która jest dziś absolutnym standardem i posiada ją praktycznie każdy biznes.

Internauci bardzo często wyszukują produkty i usługi, a przez to trafiają na stronę firmy. Obecne strony www różnią się diametralnie od tych, które istniały jeszcze kilka lat temu. Wygląd strony ma niebagatelne znaczenie. Podobnie jak to, czy ma być stworzona we flashu, czy nie. Strona jest wizytówką firmy i metaforyczną wędką, na którą trzeba złapać klienta.

Skoro dobra strona www jest tak ważna w promocji w internecie, warto przemyśleć dobrze jej wygląd. Stanowczo radzimy unikać wstawiania zapętlonej muzyki, a już na pewno nie takiej, której nie da się wyłączyć. Powtarzany w kółko jeden fragment melodii irytuje, zamiast relaksować, co z kolei sprawi, że potencjalny klient będzie chciał jak najszybciej zamknąć okienko.

Strona ma być zachęcająca i przede wszystkim zgodna z profilem działalności. Mroczny layout nie przyciągnie młodych rodziców, którzy poszukują słodkiej wyprawki dla malucha, a z kolei różowe falbanki i misie wprawią w osłupienie potencjalnych klientów siłowni.

Nieskuteczna promocja w Internecie

Badania przeprowadzone na internautach wskazują, że najczęstszym problemem, który od razu dyskwalifikuje stronę, jest wolne ładowanie. Promocja w internecie będzie skuteczna tylko wtedy, gdy klient będzie w ogóle miał szansę przejrzeć ofertę. Jeżeli będzie musiał czekać zbyt długo, aby ją obejrzeć, z pewnością wybierze inną, szybszą, a zatem bardziej profesjonalną w jego rozumieniu.

Zaufanie budzą te strony, które mają elegancki wygląd, posiadają dobre logo. W przypadku sklepów istotny jest jasny podział na kategorie, szybkie wyszukiwanie, dobrej jakości zdjęcia i wyczerpujące opisy, a także jasne warunki zamówienia.

Promocja w internecie daje zupełnie nowe możliwości i stosunkowo łatwe pozyskiwanie nowych źródeł dochodu. Firma, która nie posiada własnej strony, czy nie stosuje innej reklamy w sieci, nie jest dziś traktowana poważnie, a czasem wręcz podejrzewana o nieuczciwość.

5/5 - (6 votes)

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz