Skuteczne Promowanie Produktu – Co odstrasza klientów

Aby odnosić sukcesy w handlu lub w usługach, powinniśmy być atrakcyjni dla klienta. Jest to jedna z podstawowych, i najprostszych zasad marketingu. Skuteczne promowanie produktu jest jednak trochę bardziej skomplikowane. Więcej na ten temat przeczytasz w niniejszym artykule.

Skuteczne Promowanie Produktu

Wprowadzenie

Jak być atrakcyjnym dla potencjalnego klienta ? Atrakcyjność to dosyć szerokie pojęcie. Składa się na nie jakości produktu, cena oraz kilka czynników dodatkowych. W tym wpisie skupię się głównie na tych czynnikach dodatkowych. Mam tutaj konkretnie na myśli aspekt wizualny danego produktu czy usługi.

W dzisiejszych czasach za wstępną prezentację wizerunku firmy odpowiada głównie strona internetowa. Jeśli będzie ona atrakcyjna, powinna zadziałać jak magnes na klientów. Witryna internetowa powinna być również funkcjonalna, aby użytkownicy mogli się po niej swobodnie poruszać, znajdując dokładnie to, czego potrzebują.

Kiedy klienci odwiedzają dobrze wyglądającą „wizytówkę” internetową, szybciej nabiorą zaufania do naszej marki i jej produktów. Dzięki temu możemy liczyć, że więcej klientów skorzysta z oferty, przez co rentowność naszego przedsiębiorstwa wzrośnie. Profesjonalna strona internetowa będzie również wyróżniała nas na tle konkurencji. Jednak jak wiadomo, każdy medal ma dwie strony, więc mało atrakcyjny serwis firmowy będzie miał skutek odwrotny od oczekiwanego.

Dlaczego brzydka strona internetowa odstrasza potencjalnych klientów

Niestety jeśli nasza obecność w globalnej sieci będzie marnej jakości, opinia o naszej firmie może również na tym ucierpieć. Jeżeli podczas projektowania strony internetowej zostaną popełnione rażące błędy, nie możemy liczyć na duży ruch organiczny. Dodatkowo taka „wizytówka” będzie, zamiast przyciągać nowych klientów, skutecznie ich zniechęcać.

Istotnym elementem, który zapewni skuteczne promowanie produktu w sieci, jest odpowiedni ich wygląd. Mówi się, aby nie oceniać książki po okładce, ale w przypadku produktów sprzedawanych za pośrednictwem Internetu, ta kładka będzie determinowała decyzję klienta o zakupie. Dobrze wyglądający serwis internetowy będzie nie tylko doskonale promował konkretne produkty, ale także podniesie prestiż całej firmy.

W sieci nadal możemy napotkać na stare strony internetowe, wyglądające po prostu słabo. Zaprojektowane wiele lat temu, nie podążały za duchem czasów i najnowszymi trendami w projektowaniu stron. Niektórzy właściciele firm uważają, że sam fakt posiadania oficjalnej firmowej witryny internetowej załatwia sprawę. Niestety takie podejście jest zgubne. Obecność w wirtualnej przestrzeni jest równie ważna jak w fizycznej lokalizacji. Jednak wraz z poprawą wyglądu witryny sklepowej i wystroju wnętrza, należy także zadbać o unowocześnienie strony internetowej.

Skuteczne promowanie produktu przy użyciu nowoczesnych technologii

Rozwój technologii wbrew pozorom bardzo ułatwia nam pracę w kwestii obsługi strony internetowej. Pierwsze witryny były tworzone od podstaw, przez monotonne pisanie kodu HTML. Przez to nawet najdrobniejsze zmiany wymagały ingerencji profesjonalnego webmastera.

Obecnie już większość serwisów internetowych tworzona jest w systemach CMS (content management system), które pozwalają na łatwe i szybkie modyfikacje treści na dowolnej stronie. Przy czym niepotrzebne są do tego specjalne kwalifikacje, czy znajomość skomplikowanego języka programowania.

Dominacja urządzeń mobilnych

Obecnie coraz więcej osób przegląda internet za pomocą różnego rodzaju urządzeń mobilnych. Stawia to większe wymagania przed osobami tworzącymi strony, ponieważ witryna taka powinna równie dobrze wyświetlać się na tradycyjnym PC jak i na ekranie telefonu komórkowego.

Można od jakiegoś czasu zauważyć tendencję tworzenia specjalnych wersji serwisów, przeznaczonych właśnie na urządzenia mobilne. Treści wyświetlane w takich serwisach są specjalnie dopasowane do małych ekranów, dzięki czemu wrażenie, jakie odnoszą użytkownicy serwisów (UX), jest znacznie korzystniejsze.

Skuteczne promowanie produktu na rynkach lokalnych

W wielu miastach i miasteczkach handel staje się coraz trudniejszy dla właścicieli sklepów. Pojawiają się nowe, wolne lokale do wynajęcia, co świadczy o rezygnacji części przedsiębiorców z dalszego prowadzenia biznesu. Bardzo często zdarza się jednak, że takie firmy nie bankrutują. Wręcz przeciwnie.

Przedsiębiorcy przenoszą swoją działalność do wirtualnej gospodarki. Prowadzenie sklepu internetowego jest dzisiaj o wiele łatwiejsze, niż wynajmowanie lokalu w centrum miasta. Biznes w Internecie nie generuje tak dużych kosztów, przez co ryzyko utraty płynności finansowej maleje.

Jeśli masz dodatkowe pytania, czy sugestie na temat skutecznego promowania produktów w Internecie, zachęcamy do podjęcia dyskusji w komentarzu pod artykułem. Gorąco zapraszamy również do udostępniania naszych treści w mediach społecznościowych.

5/5 - (2 votes)

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz